wordpress Działalność proekologiczna

VIII EDYCJA KONKURSU ODZYSKANA PRZYRODA (2013)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Czerwiec 16, 2013

VIII EDYCJA KONKURSU ODZYSKANA PRZYRODA (2013)

Podziel się:

16 czerwca podczas obchodów Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego na terenach rekreacyjnych “Zarzecze”, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu „Odzyskana Przyroda”, którego organizatorami była Firma EKOLIDERoraz Starostwo Powiatowe w Garwolinie. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 48 szkół z terenu powiatu garwolińskiego, a rywalizacja toczyła się w 4 kategoriach:
– Makulatura
– Plastik
– Szkło i Baterie.

Ogółem zgromadzono:
– 110,06 ton makulatury
– 18,20 ton plastiku
– 85,00 ton szkła
– 3,66 ton baterii
W tym roku rywalizację indywidualnš w iloœci zebranych baterii wygrała Oliwia Przyczka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Antoniówce Œwierżowskiej gm. Maciejowice, która zebrała 220 kg zużytych baterii. Aż nie do wiary !!!!

A oto wyniki uzyskane w cišgu oœmiu edycji naszej akcji:
– 464 tony makulatury,
– 63 tonyplastiku,
– 355 ton szkła,
– 17 ton baterii
– w jednej z edycji dodatkowo 44 tony zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Czyż nie są imponujące?!

Dzięki życzliwemu wsparciu sponsorów nasz konkurs obfituje w cenne nagrody.
Nagrodę Generalną za najlepszy efekt ekologiczny w wysokoœści 2000 zł ufundował Zarząd Powiatu Garwolińskiego.
Nagrody w wysokoœci 1 000 zł za I miejsce w każdej kategorii ufundowała firma EKO LIDER z Garwolina.
Nagrody rzeczowe za I, II i III miejsca w każdej kategorii oraz dodatkowe do Nagrody Generalnej zostały zakupione dzięki hojnoœci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Œrodowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
Pozostałe nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez: firmę BRÜGGEN z Woli Celejowskiej, Hutę Szkła „CZECHY” z Tršbek, firmę PLAST BET, INTERDRUK z Garwolina, Bank Spółdzielczy Oddział Garwolin, Mc Donalds Polska Sp. z o.o. Restauracja w Garwolinie, Grupę BGK Sp. z o.o. ze Stodzewia, Tatra Spring Polska Sp. z o.o., firmę SANTE z Sobolewa, FOL-PLAST z Pilawy, Piekarnię Żabczyńscy z Łaskarzewa oraz OSKROBA z Celestynowa, METROL z Maciejowic, HETMAN z Unina, CZYSTOPOL z Kolonii Górzno, firmy z Woli Rębkowskiej: OSM Garwolin, ZELLER Plastik, ZACHEM, Œwiecie Recykling Sp. z o.o. ze Œwiecia, KRYNICKI RECYKLING S.A. z Olsztyna

 


GALERIA ZDJĘĆ: